Seçeceğiniz İnternet Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Seçeceğiniz İnternet Sitesi Nasıl Olmalıdır?
{{ detail.views }}{{ detailCategories.name }}
İnternet sitesi oluşturmak için öncelikle hangi amaçla bir site kurulmak istendiğinin belirlenmesi gerekir. Bir e-ticaret sitesi mi, bir haber portalı mı, blog sayfası mı yoksa kurumsal ya da kişisel bir internet sitesi mi olacağına önceden karar verilmelidir. İnternet sitesi kurmak için alınacak olan bu karar ise yapılacak olan iş ile yakından alakalıdır. Örneğin köy ürünleri satış ve pazarlamasını yapmak isteyen birisi bir e-ticaret sitesi kurdurmalıdır. Ancak sattığı ürünler hakkında bir farkındalık oluşturmak istiyorsa e-ticaret sitesinden de rahatlıkla bağlanabileceği bir blog sayfası yaptırması da oldukça iyi olacaktır. İnternet sitesi kurdurmak isteyenler tüm bunlarla birlikte kurdurmak istedikleri sitenin SEO uyumlu olmalarına dikkat etmelidirler. Aksi takdirde kurulan site eski bir site olacaktır ve günümüz sitelerinin işlevlerini yerine getiremeyecektir.


Bir İnternet Sitesinde Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Öncelikle bir internet sitesi kuruluş amacına uygun olarak tasarlanmalıdır. Örneğin kişisel bir internet sitesi kurulmak istendiği takdirde bu genellikle bir blog sayfası şeklinde oluşturulmaktadır. Üstelik bu kişisel internet sitesinin asıl amacı sitenin sahibi öne çıkarmak olduğu için kişiye ait sosyal medya hesaplarının bulunduğu adresler de site içerisinde paylaşılmalıdır ve tek tıkla ulaşılabilir olmalıdır. Aksi takdire kişisel internet sitesi gerekli olan işlevini yerine getirmemiş olur.

Yukarıdaki maddeye ek olarak aynı zamanda internet sitesi konusuyla bağlantılı olarak SEO çalışması yapılmalıdır. Tekrar aynı örnek üzerinden devam edecek olursak kişisel internet sitesini hangi amaçla kurmuş ise kişi ( bu sitenin kuruluş amacının güzellik koçluğu olduğunu var sayalım) o amaç ile ilgili SEO çalışması yapmalıdır. Güzellik koçluğu hakkında en doğru bilgilerin o kişiye ait olduğunu, en iyi güzellik koçunun bu sitenin sahibi olan kişi olduğu öne çıkarılmalıdır.

İnternet sitesi kuruluşken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise sitenin logosudur. Kişisel ya da kurumsal olsun fark etmez her sitenin muhakkak bir logosu bulunmalıdır. Aksi takdirde sitenin semboller dünyasında herhangi bir karşılığı bulunmaz. Bununla birlikte yapılan logo çalışması sitenin sahibini aynı sektör içerisinde yer alan rakiplerinden ayrılmasını sağlar.


Kurumsal İnternet Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal internet sitesi tasarımı üzerinde en çok düşünülmesi gereken sitelerdir. Çünkü kurumsal internet sitesi çalışmaları aynı zamanda kurumların sanal alemdeki itibarlarını temsil eden alanlardır. Bu yüzden iyi bir itibar aslında iyi bir internet sitesi çalışmasından geçmektedir. Kurumsal internet sitesi çalışmalarında en dikkat edilmesi gereken konu öncelikle sitenin verdiği hizmete uygun olarak tasarlanmasıdır. Örneğin bir eğitim kurumunun sitesi ile bir sağlık kurumunun sitesi aynı renklerde ve aynı çizgilerde tasarlanamaz. Bununla birlikte site içerisinde kullanılan içerik çalışmaları da aynı üslup ve aynı dil ile yazılamaz.

Kurumsal internet sitesi hazırlanırken aynı zaman da dikkat edilmesi gereken en önemli husus verilen hizmetin öne çıkartılmasıdır. Kurumsal internet sitesi çalışması yapılırken verilen hizmete ait vizyon ve misyon da muhakkak site çalışmasının içerisine yerleştirilmelidir. Aynı zamanda sitenin kullanımı ve firma ile iletişim oldukça kolay olmalıdır. Aksi takdirde karmaşık bir internet sitesi çalışması müşterilere itici gelecektir. Firma her ne kadar başarılı bir hizmet sunsa dahi sitenin karmaşıklığından dolayı amacına ulaşamayacaktır.

Sonuç olarak internet sitesi çalışmaları kurumsal olarak hazırlanacakları takdirde hizmet verdikleri sektöre uygun olarak tasarlanmalıdır. Aynı zamanda da kullanımı ve firma iletişimi oldukça kolay olmalıdır. Ayrıca bu siteler firmaya ait gerçek adresleri ve iletişim numaralarını muhakkak bulundurmalıdırlar.
{{countThisCategories.length}}
{{ content.content_name }}
{{ content.views }}{{ category.name }}
{{ content.date }}
Daha Fazla İçerik Yükle
brand1.png
brand2.png
brand3.png
brand4.png
brand5.png
brand6.png
brand7.png
angularjs-logo_627599c4b25bd.png
Sosyal Ağlarda Bizi Takip Edin!