Web Sitesi Fiyatları Ne Kadar Olmalıdır?

Web Sitesi Fiyatları Ne Kadar Olmalıdır?
{{ detail.views }}{{ detailCategories.name }}
Web sitesi fiyatları 350 tl gibi oldukça düşük rakamlarla başlamakla birlikte 10.000 tl ve üzeri rakamlara varacak şekilde geniş bir skalaya dağılmaktadır. Ancak skalanın bu kadar geniş olması aynı zamanda da site tasarlatacak olanların akıllarının karışmasına neden olmaktadır. Bu yüzden öncelikle web sitesi fiyatları noktasında esas olan etmenin özgünlük ve SEO uyumu olduğunun altını çizmekte fayda var.

SEO uyumlu olmayan siteler genellikle 1000 tl nin altında düşük rakamlar içermektedir. Ayrıca kimi SEO çalışmalı sitelerinde 1000 tl nin altında olduğu bilinmektedir. Ancak burada yapılan çalışma SEO tabanlı bir çalışmadır. Yani sitenin sahibi sitesine yeni özellikler eklemek istedikçe hazırlanan bu taban zorlanacaktır ve site yavaşlayacaktır. Ancak direk olarak siteye özel SEO çalışması yapılmış ise bu biraz daha maliyet gerektirir ancak istenildiği kadar yeni özellik eklensin fark etmez site hızlı bir şekilde açılmaya devam eder. Web sitesi fiyatları noktasında skalanın genişliğini özelliklerine göre değerlendirecek olursak e ticaret siteleri, haber siteleri, kurumsal siteler, blog sayfaları gibi bir çok farklı çalışma bulunmaktadır. Bu yüzden de bu farklı çalışmalara bağlı olarak ücretlendirilmesi de değişmektedir.


Web Sitesi Fiyatları Noktasında Belirleyici Etken Orijinal Tasarım

Web sitesi tasarlamak artık eskisi gibi fazla emek isteyen, bire bir kodlamaların başından sonuna kadar yapıldığı işlemler gerektirmemektedir. Birçok web sitesi tasarımcısı daha önceden tasarlanmış olan yabancı siteleri bularak oradan aldıkları şablonları kendilerinin çalıştıkları firmaya uyarlayarak firmaya ait bir web sitesi çalışmasına dönüştürmektedir. Bu yüzden web sitesi fiyatları noktasında eskiye nazaran çok daha esnek bir uygulama mevcuttur. Ancak tasarlanacak olan web sitesi herhangi bir şablon çalışması üzerine kurulmayacak ise ve tamamen orijinal olarak tasarlanacak ise o zaman ücretlendirme biraz daha fazla olmaktadır. Ancak böyle bir durumda da site sahibi olacak olan firma, kurum ya da kişi başka kimse de olmayan kendisine özel bir çalışma satın almış olacaktır. Dünyaca ünlü bir çok firma kendi web sitesi çalışmalarını bu şekilde oluşturmaktadırlar ve bunun için kimi zaman milyon dolarlar harcamaktadırlar.

Web sitesi fiyatları kısmını etkileyen bir diğer önemli faktör ise orijinal tasarımın aynı zamanda da orijinal bir logo çalışması içermesidir. İnternet sitesini orijinal kılan ve hazırlandığı kişiye ait olduğu gösteren en önemli detay logo çalışmasıdır. Siteyi tasarlatacak olan firmanın herhangi bir logosu var ise site ücreti daha uygun olacaktır. Çünkü zaten var olan hazır şablon direk olarak siteye yerleştirilecektir. Ancak logo çalışması site tasarımı ile birlikte yapılacak ise bu da fiyatın biraz daha fazla olmasına neden olacaktır.


Web Sitesi Fiyatları Noktasında SEO Çalışmalarının Önemi

Web sitesi fiyatları noktasında en önemli etkenlerden başında gelen SEO çalışması sitenin fiyatının artmasına neden olmaktadır. Ancak SEO çalışmalı bir site satın almak her zaman yapılan ödemenin kısa sürede kendi kendisini telafi etmesini sağlamaktadır. Web sitesi fiyatları noktasında etkili olan SEO çalışması site içi  SEO ve site dışı SEO olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu yüzden de sadece bir tanesini satın almakla her ikisini birden satın almak fiyat noktasında farklılık yaşanmasına neden olacaktır.
Web sitesi fiyatları konusunda en önemli etken, internet sitenizin yapılacak olan SEO çalışmalarına uygun olmasıdır. Sitenin önbellekten gösterilmesi arama motorunun siteyi daha hızlı taramasını sağlayacaktır. Ancak site dışı yapılan SEO çalışması anahtar kelime bazlı içerik üretilmesi demektir ki bu daha fazla emek ve daha fazla ücret anlamına gelmektedir.
{{countThisCategories.length}}
{{ content.content_name }}
{{ content.views }}{{ category.name }}
{{ content.date }}
Daha Fazla İçerik Yükle
brand1.png
brand2.png
brand3.png
brand4.png
brand5.png
brand6.png
brand7.png
angularjs-logo_627599c4b25bd.png
Sosyal Ağlarda Bizi Takip Edin!